Language Switcher

  • Slovenčina (SK)
  • English (UK)
  • Wed, 17 August 2022

Kľúčové slová

hory fotografovanie turistika horolezectvo žľab kuloár Michal Farkaš fotograf Malá Fatra Vysoké Tatry Alpy Himaláje Veľká Fatra dobrodružstvo nočák bivak výstup vrchol lavína Kaukaz hrebeň štít kopec údolie Mont Blanc Matterhorn Khumbu Everest Žilina Martin Roháče Slavkovský štít Gerlach Téryho chata pod Suchým adrenalín Kriváň Kľak Gouter refuge Vallot ľadovec trhlina zážitok

Vysoké Tatry

Vysoké Tatry 

Mont Blanc

Mont Blanc  

Baranček

 

Shmu sľubovalo búrky s krúpami... ja som si deň pred túrou predstavil a povedal že nie, že bude pekne... a viete čo? Fakt bolo. V piatok večer sme prišli na žiarsku chatu. Takéto predpovede by mohli robiť častejšie, v nocľahárni nebolo ani ducha. Luxusný priestor, 20 postelí len pre nás dvoch. My sme si dali zabijácke kombo: pivo, hrach, ryba, hruška (rozumej domáca), a potom 3:30 budíček. Poľahky triezvejúc valíme smer žiarske sedlo. Teplo jak v pekle. Nad barancom vykukol mesiac. Ten východ slniečka sme ltt nestihli, ale to vôbec nevadilo. V sedle a na hrebeni riadna fujavica, verte neverte, čiapka a rukavice sa fakt zišli, áno aj v polke mája. Aj nejaká tá fotka sa stihla cvaknúť. Dávame si posledný výstupový úsek (veľmi pekné miesto) pod barancom a kúsok po 7 ráno už smskujeme z najvyššieho miesta nášho tripu. V zime nám to nevydalo (fakt masaker), tak sme to skúsili takto naľahko, teraz to bola prechádzka, priam elegantná, easy oddychová túra... s moc dobrým pocitom.

Trekking coaching: viete na čo sme prišli? Že letná turistika sa dá robiť aj bez 30 stupňových horúčav, bez húfov múch a otravného hmyzu, a bez húfov ceprov... skrátka letná turistika bez parametrov letnej turistiky... Stačí vyraziť o 3 ráno z chaty, viacej menej už je kus vidno, a za 7 hodín sa dá stihnúť krásna túra. Ľudia potom nechápavo hľadia keď zliezate z kopca a oni ešte len začínajú, že "kde ste akože nocovali?", a my "no hádajte"